Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lov s podvodním splávkem

26. 6. 2008

Lov s podvodním  splávkem

Je moje nejoblibenější metoda lovu sumce.Je nejučinější hlavně z jara.Od začatku dubna až na začatek tření což je červen.Budeme potřebovat sumcový prut,smekací navyják nebo multiplikator s dostatečnou kapacitou čňůry,tak na 40kg.

Jak to zašňorujem?

Na kmenovou šňůru navlíknem asi metr bužirky.Za ni karabiny a asi 20cm bužirky.Navážem si pevnostní obratlík s karabinou.Na obratlík navážem návazec s podvodním splávkem.Podvodní splavek si vyrobím tak,že si ustřihnem asi 1.5m návazcove šňůry.Na ni si navažem bezuzlovím spojem 2-3 trojhačky nebo jednohačky.Záleží na rybě.Za háčky si necháme mezeru 3-5cm.V týhle vzdáleností navliknem podvodní splávek.Před splávek a za něj se dá zarážka.Aby neklouzal po návazci.Na konci uděláme dvoji jednoduchou smyčku,která se připne do karabiny.

Jdem lovit

Celá montáž se dá buď nahodit pomocí dvou prutů.Nebo se dá vyvest.Tak na karabinu připnem olovo nebo kamen na trhacím vlasci o průměru 0.25mm.Nastražíme rybu.U stajatých vod ji píchnem v poředí ocas nebo řitní ploutvička,břišní polutev a za pusu.Aby nam ryba nespadla,tak ji na háček píchnem kus nastříhané duše.Tak rybu si položíme i s celou montáží do lodě.Vyjedeme na vodu.V místě lovu prvně pustíme kamen,až dopadne na dno,tak pouštíme podvodní splávek s rybou do vody.Kolega na břehu nám domotá na doraz.Prut odložm do vydliček a povolíme brzdu.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Montáž

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

je to dobré

(pepa, 28. 5. 2015 18:05)

Co se týká pravopisu nic moc, ale montáž výborná . Asi pisatel opravdu chodí na ryby . Spousta rybářů totiž sedí doma na prdeli a ani neví , že ve spoustu zemí v Evropě se sumec loví nonsstop po celý rok. Trofejní ryby sice nemají , ale pravopis jim opravdu, ale opravdu jde.

ms

(Pravopis, 10. 8. 2013 15:27)

Nauč se pořádně češtinu trotle....

Blbost

(zákaz, 8. 7. 2013 13:05)

Je to sice fajn, ale co vím tak do 16.června je lovení sumce zakázaný, takže to že je nejúčinější z do června je asi celkem mimo mísu.

Gramatika

(MDC, 6. 7. 2009 13:16)

Dobrý , jenom by to chtělo někoho na kontrolu pravopisu.